Geplaatst op
Dinsdag 11 februari 2025
Geplaatst door
Medewerker ZwolleDoet!
Zwollenaren die zich soms eenzaam voelen en hun leven weer glans willen geven, kunnen zich nog opgeven voor de gratis groepscursus Grip & Glans. ZwolleDoet! geeft deze cursus op haar locatie aan de Burgemeester Drijbersingel. De eerste bijeenkomst is op donderdag 6 maart van 14.00 tot 16.30 uur.
De groepscursus Grip & Glans is er speciaal voor Zwollenaren die dierbaren zijn kwijtgeraakt en/of die vinden dat hun leven zijn glans is verloren. De cursus helpt hen weer grip op het leven te krijgen en de glans terug te brengen. De cursus is in principe voor 55-plussers. Echter, op elke leeftijd kan iemand wat meer grip op het leven willen en het leven weer glans willen geven. Daarom zijn ook 40-plussers van harte welkom.
In zeven bijeenkomsten leert men (opnieuw) initiatief nemen, vertrouwen op zichzelf, positief zijn en zichzelf waarderen. Mensen ontdekken waar ze goed in zijn, blij van worden en energie van krijgen. En: hoe ze anderen vinden die dezelfde interesses hebben als zij. ‘De cursus is daarom erg geschikt voor mensen die gezelligheid missen om zich heen’, zegt Rianne Eleveld van Startpunt Informele Zorg (onderdeel van ZwolleDoet!). ‘Meedoen geeft mensen de mogelijkheid iets leuks te ondernemen én tegelijkertijd hun kennissenkring uit te breiden. Dit kan een eventueel gevoel van eenzaamheid verlichten.’
Deelnemers aan de cursus komen in een groep van 8 tot 12 mede-Zwollenaren en worden begeleid door de gediplomeerde docenten Bianca Oechies en Roos de Graaf. Men komt bij elkaar op donderdag 6 en 20 maart, 3, 17 en 24 april en 8 mei, telkens van 14.00 tot 16.30 uur. Na de zomer volgt er een terugkommiddag.
Aanmelden voor de gratis cursus is nog mogelijk en gaat snel en gemakkelijk via het aanmeldformulier: www.zwolledoet.nl/aanmelden/gripglans. De groepscursus Grip & Glans is een van de drie activiteiten die ZwolleDoet! organiseert in het kader van eenzaamheid. Alle activiteiten zijn te vinden in de agenda op www.zwolledoet.nl.